Scroll Top
Rachunkowość Mendyk; ul. J. Majora 52/11; 31-422 Kraków

Kadry i płace

Marta Mendyk
Kadry i płace dla firm z Krakowa

Biuro rachunkowe Marta Mendyk z Prądnika Czerwonego świadczy kompleksowe usługi księgowo – kadrowe dla mikro i małych przedsiębiorstw. Pod hasłem biuro rachunkowe kryje się księgowa z indywidualnym podejściem do klienta. Jestem głównie księgową, ale moich klientów wspieram również w kadrach i płacach.

Co miesiąc sporządzam listy płac, przygotowuję i wysyłam do ZUS raporty typu DRA, RCA, RSA. Zgłaszam i wyrejestrowuje w ZUS pracowników.

Sprawdzam umowy o pracę, bądź sama je sporządzam.  Na koniec zatrudnienia sporządzam świadectwa pracy. Na koniec każdego roku sporządzam i wysyłam do US PIT’y11 dla pracowników, roczną deklarację podatku od wynagrodzeń PIT4R.

Pilnuję wykorzystania urlopów pracowniczych. Co roku sporządzam wydruki kadrowe: kartę czasu pracy, kartę urlopową, kartę zasiłkową, kartę wynagrodzeń.

Upoważniam się w ZUS do odbierania elektronicznych zwolnień lekarskich. Wysyłam do ZUS drogą elektroniczną dokument Z3 niezbędny do uzyskania przez pracownika zasiłku chorobowego/ macierzyńskiego.

Z racji tego, że zasadniczo nie świadczę usług tylko kadrowo – płacowych, to cena moich usług obejmuje kompleksowo księgowość oraz kadry i płace. Pod usługami księgowymi kryje się prowadzenie pełnej księgowości, KPiR, ewidencji ryczałtowej. Obsługuję sp. z o.o., s.c., sp.j. i indywidualną DG.

Wyliczam podatki dochodowe od osób fizycznych (PIT5/5L), podatki od osób prawnych (CIT), podatek od towarów i usług (VAT7), podatek ryczałtowy. Na koniec roku sporządzam sprawozdania finansowe, deklaracje roczne PIT36/36L, PIT4R, PIT11, PIT28.

Cena za całą usługę zależy w głównej mierze od średniej miesięcznej ilości dokumentów, w następnej kolejności od ilości pracowników, rodzaju zatrudnienia, zmienności kwot wynagrodzeń, sposobu dostarczania faktur.

Cennik kadry i płace dla firm z Krakowa
  • Od 307,50 zł brutto dla pełnej księgowości wraz z kadrami i płacami (nie VAT-owiec)
  • Od 369 zł brutto dla pełnej księgowości wraz z kadrami i płacami (VAT-owiec)
  • Od 123 zł brutto dla książki przychodów i rozchodów wraz z kadrami i płacami (nie VAT-wiec)
  • Od 150 zł brutto dla książki przychodów i rozchodów wraz z kadrami i płacami (VAT-wiec)
  • Od 80 zł brutto ryczałt ewidencjonowany
    Dokładna cena zależy od średniej miesięcznej ilości dokumentów, ilości pracowników, zmienności wynagrodzeń, sposobu dostarczania dokumentów (preferowane mailowe przekazywanie faktur)
  • 123 zł brutto za poradę „jak założyć firmę” w przypadku nie nawiązania dalszej współpracy
Masz pytania dotyczące  prowadzenia kadr? Potrzebujesz pomocy przy przygotowaniu list płac i deklaracji zus? Poznajmy się!
Jest tyle biur księgowych…
Ale czy nie lepiej mieć indywidualną i osobistą księgową przez cały czas?
Zaufanie
Twoje dokumenty są zawsze bezpieczne (papierowe i elektroniczne), a moje biuro posiada wykupioną polisę OC.
Doświadczenie
12 lat pracy w zawodzie. Doświadczenie we współpracy z różnymi typami działalności i rodzajami spółek.
Przepisy
Jestem zawsze na bieżąco z nowymi przepisami, a moi Klienci zawsze otrzymują informację mailową lub telefoniczną jak przygotować się do planowanych zmian.
Niskie koszty
Działając samodzielnie, jestem w stanie zaoferować konkurencyjne stawki w porównaniu do biur rachunkowych.
person-icon
Paweł Roman Ball
Bardzo profesjonalna obsługa,Pani Mendyk prowadzi moją firmę od ponad 3 lat i zawsze mogę liczyć na jej wsparcie czy wyjaśnienia. Mogę szczerze polecić.
person-icon
Piotr
Współpraca w zakresie usług księgowych z Panią Martą, układa się rzetelnie i solidnie. Polecam.
person-icon
Konrad Chlipała
Współpracuję z Martą już od dziesięciu lat. Wspólnie przerobiliśmy wiele zagadnień księgowych, od zakładania firmy, przez leasing i różnego rodzaju umowy z pracownikami, na bieżących problemach w prowadzeniu działalności kończąc. Marta jest zawsze na bieżąco z przepisami, a jej dostępność i zawsze czytelne wyjaśnienia sprawiają, że nie myślę o zmianie księgowej 🙂 . Polecam.
person-icon
Łukasz Rajzer
Rzetelnie, dokładnie i zawsze na czas. Przy jednoosobowej działalności nie trzeba się niczym przejmować.