Scroll Top
Rachunkowość Mendyk; ul. J. Majora 52/11; 31-422 Kraków

Usługi księgowe

Marta Mendyk
Usługi Księgowe Kraków

Biuro rachunkowe Marta Mendyk gwarantuje kompleksowe usługi księgowo – kadrowe.

Pod tym hasłem kryje się prowadzenie księgowości i kadr dla mikro i małych firm. Księgowość dla indywidualnych firm będących na książce przychodów i rozchodów lub ryczałcie. Obsługa księgowa spółek z o.o., jawnych i cywilnych.

Usługi księgowe to między innymi wprowadzanie faktur do programu księgowego, sprawdzanie dokumentów pod kątem merytorycznym oraz formalnym.

W następnej kolejności wyliczenie podatku dochodowego/ ryczałtowego/ VAT i przekazanie informacji o ich wartościach do klienta. Moi klienci dostają co miesiąc informację o podatkach, nawet przy kwartalnych zaliczkach na podatek. Dzięki temu mogą z wyprzedzeniem przygotować się na nadchodzące zobowiązanie podatkowe.

Wyliczane podatki to: CIT (podatek dochodowy os osób prawnych), PIT5/5L (podatek dochodowy os osób fizycznych), PIT4 (podatek dochodowy od wynagrodzeń), VAT7/7K (podatek od towarów i usług), PIT28 (podatek ryczałtowy)

Dla firm będących płatnikami VAT, co miesiąc przesyłam do Urzędu Skarbowego plik JPK_VAT.

Co miesiąc sporządzam listy płac, zestawy do ZUS (DRA, RCA, RSA).

Na koniec roku przygotowuję rozliczenia roczne: sprawozdania finansowe (bilans, rachunek zysków i strat, informację dodatkową), PIT36/36L, PIT11 dla pracowników.

Po udzieleniu mi pełnomocnictwa do ZUS i US mogę elektronicznie wysyłać deklaracje podatkowe, raporty ZUS w Państwa imieniu, a także pobierać elektroniczne zwolnienia lekarskie.

Dla moich klientów świadczę dodatkowe usługi wychodzące poza obszar samej księgowości. Oprócz informowania o zmianach w przepisach podatkowych, informuję o przepisach z zakresie RODO, ochrony środowiska. Sporządzam dokumentację księgową do wniosków kredytowych.

Przekazywanie dokumentów dostosowuję do indywidualnych oczekiwań klienta. Do księgowej z Prądnika Czerwonego można podjechać z dokumentami pod jej siedzibę. Klient ma również możliwość umówienia spotkania w swojej siedzibie, czy w miejscu publicznym (centrum handlowe).

Idąc z postępem czasu księgowa Marta Mendyk daje możliwość dostarczenia dokumentów drogą mailową. Posiadam aplikację umożliwiającą wprowadzanie elektronicznych wersji faktur do programu księgowego. Z programu księgowego w każdej chwili można wygenerować podgląd faktury w formacie PDF. Tak wygenerowaną fakturę można wydrukować z naniesionym numerem księgowym.

Cennik usług Księgowych

Ceny za usługę księgową – kadrową kształtują się następująco:

  • Od 307,50 zł brutto dla pełnej księgowości wraz z kadrami i płacami (nie VAT-owiec)
  • Od 369 zł brutto dla pełnej księgowości wraz z kadrami i płacami (VAT-owiec)
  • Od 123 zł brutto dla książki przychodów i rozchodów wraz z kadrami i płacami (nie VAT-wiec)
  • Od 150 zł brutto dla książki przychodów i rozchodów wraz z kadrami i płacami (VAT-wiec)
  • Od 80 zł brutto ryczałt ewidencjonowany
  • Dokładna cena zależy od średniej miesięcznej ilości dokumentów, ilości pracowników, zmienności wynagrodzeń, sposobu dostarczania dokumentów (preferowane mailowe przekazywanie faktur)
  • 123 zł brutto za poradę „jak założyć firmę” w przypadku nie nawiązania dalszej współpracy
Masz pytania dotyczące oferowanych usług księgowych? Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu deklaracji lub rozliczeniu PIT? Poznajmy się!
Jest tyle biur księgowych…
Ale czy nie lepiej mieć indywidualną i osobistą księgową przez cały czas?
Zaufanie
Twoje dokumenty są zawsze bezpieczne (papierowe i elektroniczne), a moje biuro posiada wykupioną polisę OC.
Doświadczenie
12 lat pracy w zawodzie. Doświadczenie we współpracy z różnymi typami działalności i rodzajami spółek.
Przepisy
Jestem zawsze na bieżąco z nowymi przepisami, a moi Klienci zawsze otrzymują informację mailową lub telefoniczną jak przygotować się do planowanych zmian.
Niskie koszty
Działając samodzielnie, jestem w stanie zaoferować konkurencyjne stawki w porównaniu do biur rachunkowych.
person-icon
Paweł Roman Ball
Bardzo profesjonalna obsługa,Pani Mendyk prowadzi moją firmę od ponad 3 lat i zawsze mogę liczyć na jej wsparcie czy wyjaśnienia. Mogę szczerze polecić.
person-icon
Piotr
Współpraca w zakresie usług księgowych z Panią Martą, układa się rzetelnie i solidnie. Polecam.
person-icon
Konrad Chlipała
Współpracuję z Martą już od dziesięciu lat. Wspólnie przerobiliśmy wiele zagadnień księgowych, od zakładania firmy, przez leasing i różnego rodzaju umowy z pracownikami, na bieżących problemach w prowadzeniu działalności kończąc. Marta jest zawsze na bieżąco z przepisami, a jej dostępność i zawsze czytelne wyjaśnienia sprawiają, że nie myślę o zmianie księgowej 🙂 . Polecam.
person-icon
Łukasz Rajzer
Rzetelnie, dokładnie i zawsze na czas. Przy jednoosobowej działalności nie trzeba się niczym przejmować.