Scroll Top
Rachunkowość Mendyk; ul. J. Majora 52/11; 31-422 Kraków

Księgowość dla firm

Marta Mendyk
Księgowość dla firm

Księgowa z Prądnika Czerwonego pomoże w założeniu mikro i małych firm. Mając ponad 12 lat doświadczenia jestem wstanie doradzić formę prawną firmy, rodzaj rozliczenia podatkowego, formę prowadzenia księgowości. Od 2007 roku prowadzę pełną księgowość, książki przychodów i rozchodów, ewidencję ryczałtową. Pomagam w prowadzeniu kadr i płac. Mam doświadczenie w księgowaniu spółki akcyjnej, spółki z o.o., spółki jawnej oraz cywilnej. Rozpoczynającym przygodę z własną firmą tłumaczę jak przebrnąć przez wniosek w CEIDG.

Pomoc przy wypełnieniu wniosku, tłumaczenie rodzajów ewidencji, sposobów wyliczeń podatków dla osób, które zechcą kontynuować współpracę po otwarciu firmy, jest bezpłatna. Współpracuję również z prawnikiem, który pomoże w założeniu spółki wymagającej wpisu do KRS (sp. z o.o., sp. jawna)

Moi klienci co miesiąc dostają maila z kwotą i przypomnieniem o zapłacie na ZUS, i dostarczeniu dokumentów.

Regularnie przesyłam informację o kwotach podatku. Klienci rozliczający się kwartalnie mają możliwość co miesiąc zapoznać się z bieżącymi wartościami podatków. Dzięki temu mogą z wyprzedzeniem rozplanować swoje płatności, czy generować większe koszty.

Wyliczane podatki to: CIT (podatek osobowy od osób prawnych), PIT5/5L (podatek dochodowy od osób fizycznych), PIT4 (podatek od wynagrodzeń), VAT7/7K (podatek od towarów i usług), PIT28 (podatek ryczałtowy). Firmom będącym płatnikami VAT co miesiąc wysyłam pliki JPK VAT.

Na koniec roku sporządzam sprawozdania finansowe (bilans, rachunek zysków i strat, informację dodatkową), deklaracje roczne PIT36/36L, PIT28, PIT11 dla pracowników.

Jestem głównie księgową, ale swoim klientom staram się pomóc również w obszarach wychodzących poza przepisy z ustaw podatkowych. Dlatego oprócz informowania o zmianach w przepisach podatkowych, wspieram w zakresie przepisów RODO, informuję o obowiązkach z zakresu ochrony środowiska. Przygotowuję dokumentację księgową do wniosków kredytowych.

Mikro i mali przedsiębiorcy mogą dostarczać do biura rachunkowego dokumenty w tradycyjnej papierowej wersji, jak i drogą mailową. Biuro posiada aplikację umożliwiającą wprowadzenie zdjęcia/skanu do programu księgowego. Z programu księgowego w dowolnym momencie można wywołać podgląd faktury w formacie PDF. Tak wygenerowaną fakturę można przesłać do klienta czy urzędnika skarbowego.

Cennik księgowości dla firm
  • Od 307,50 zł brutto dla pełnej księgowości wraz z kadrami i płacami (nie VAT-owiec)
  • Od 369 zł brutto dla pełnej księgowości wraz z kadrami i płacami (VAT-owiec)
  • Od 123 zł brutto dla książki przychodów i rozchodów wraz z kadrami i płacami (nie VAT-wiec)
  • Od 150 zł brutto dla książki przychodów i rozchodów wraz z kadrami i płacami (VAT-wiec)
  • Od 80 zł brutto ryczałt ewidencjonowany
  • Dokładna cena zależy od średniej miesięcznej ilości dokumentów, ilości pracowników, zmienności wynagrodzeń, sposobu dostarczania dokumentów (preferowane mailowe przekazywanie faktur)
  • 123 zł brutto za poradę „jak założyć firmę” w przypadku nie nawiązania dalszej współpracy
Masz pytania dotyczące księgowości dla firm? Potrzebujesz pomocy przy założeniu firmy? Poznajmy się!
Jest tyle biur księgowych…
Ale czy nie lepiej mieć indywidualną i osobistą księgową przez cały czas?
Zaufanie
Twoje dokumenty są zawsze bezpieczne (papierowe i elektroniczne), a moje biuro posiada wykupioną polisę OC.
Doświadczenie
12 lat pracy w zawodzie. Doświadczenie we współpracy z różnymi typami działalności i rodzajami spółek.
Przepisy
Jestem zawsze na bieżąco z nowymi przepisami, a moi Klienci zawsze otrzymują informację mailową lub telefoniczną jak przygotować się do planowanych zmian.
Niskie koszty
Działając samodzielnie, jestem w stanie zaoferować konkurencyjne stawki w porównaniu do biur rachunkowych.
person-icon
Paweł Roman Ball
Bardzo profesjonalna obsługa,Pani Mendyk prowadzi moją firmę od ponad 3 lat i zawsze mogę liczyć na jej wsparcie czy wyjaśnienia. Mogę szczerze polecić.
person-icon
Piotr
Współpraca w zakresie usług księgowych z Panią Martą, układa się rzetelnie i solidnie. Polecam.
person-icon
Konrad Chlipała
Współpracuję z Martą już od dziesięciu lat. Wspólnie przerobiliśmy wiele zagadnień księgowych, od zakładania firmy, przez leasing i różnego rodzaju umowy z pracownikami, na bieżących problemach w prowadzeniu działalności kończąc. Marta jest zawsze na bieżąco z przepisami, a jej dostępność i zawsze czytelne wyjaśnienia sprawiają, że nie myślę o zmianie księgowej 🙂 . Polecam.
person-icon
Łukasz Rajzer
Rzetelnie, dokładnie i zawsze na czas. Przy jednoosobowej działalności nie trzeba się niczym przejmować.